Informace

Nežijete v Brně, ale zajímají vás festivalové koncerty? Nevadí! Přijeďte a užijte si jihomoravskou metropoli na plno. Se vstupenkou na Groove Brno zde máte spoustu výhod do hotelů, restaurací nebo třeba do wellness a mnoho dalšího. 

Ubytování

Ubytujte se v některém z našich partnerských hotelů. Se vstupenkou na Groove Brno máte slevu až 20%

hotel Continental****

O festivalu

Groove Brno každoročně představuje hudebním fanouškům funkové, soulové a jazzové světové i české špičky. Od roku 2007 navštívila zpravidla na podzim se konající koncertní sérii téměř dvacet držitelů ceny Grammy a nespočet nominantů na toto prestižní ocenění. Koncertní akce pořádané v sálech Sono Centrum či Metro Music Bar přivedly do druhého největšího města tisíce hudebních fanoušků z různých koutů státu včetně fanoušků zahraničních. 

Na uplynulých ročnících vystoupili držitelé cen Grammy a světové hvězdy jako například kytarista Victor Bailey, saxofonista Ernie Watts, jeden z nejlepších jazzových zpěváků současné doby na světě Kurt Elling, bubeník Brian Blade, Scott Colley, Fred Wesley, Antonio Sanchez nebo sólista Jamese Browna Maceo Parker. V minulém roce se na pódiu festivalu představili například Philip Lassiter, skupina Huntertones s Akie Bermissem, Spro Gyra či americká zpěvačka Judith Hill, kterou doprovodil brněnský B-Side Band.

Už známe první jména letošního 16. ročníku! Do sálu Metro Music Baru zavítají 15. dubna Dirty Loops a 18. května Fred Wesley & The New JB’s . Dva klubové koncerty doplňují 17. července Tower of Power v Sono Music Hall a vyjímečný dvojkoncert Cory Wong + Judith Hill & B-Side Band, který se uskuteční 20. července pod širým nebem na Mendlově náměstí.

Z minulých ročníků