Informace

O festivalu

Groove Brno každoročně představuje hudebním fanouškům funkové, soulové a jazzové světové i české špičky. Od roku 2007 navštívila zpravidla na podzim se konající koncertní sérii téměř dvacet držitelů ceny Grammy a nespočet nominantů na toto prestižní ocenění. Koncertní akce pořádané v sálech Sono Centrum či Metro Music Bar přivedly do druhého největšího města tisíce hudebních fanoušků z různých koutů státu včetně fanoušků zahraničních. 

Na uplynulých ročnících vystoupili držitelé cen Grammy a světové hvězdy jako například kytarista Victor Bailey, saxofonista Ernie Watts, jeden z nejlepších jazzových zpěváků současné doby na světě Kurt Elling, bubeník Brian Blade, Scott Colley, Fred Wesley, Antonio Sanchez nebo sólista Jamese Browna Maceo Parker. V minulém roce se na pódiu festivalu představili například Cory Henry,  skupina Dirty loops Malted Milk, či jste mohli zažít vyjímečný dvojkoncert Cory Wong + Judith Hill & B-Side Band

Už známe první jména letošního 17. ročníku! Do sálu Sono Music Clubu zavítá 10. října americká kapela Fun Lovin’ Criminals a 23. října francouzská kapela Electro Deluxe Big Band doplněna o dechovou sekci brněnské kapely B-Side Band. Tyto jedinečné hudební zážitky pak doplní 8. listopadu islandská kapela Mezzoforte.

Z minulých ročníků