Informace

Nežijete v Brně, ale zajímají vás festivalové koncerty? Nevadí! Přijeďte a užijte si jihomoravskou metropoli na plno. Se vstupenkou na Groove Brno zde máte spoustu výhod do hotelů, restaurací nebo třeba do wellness a mnoho dalšího. 

Ubytování

Ubytujte se v některém z našich partnerských hotelů. Se vstupenkou na Groove Brno máte slevu až 20%

hotel Continental****

Chystáte se na koncert Dirty Loops do Prahy? Se vstupenkou na koncert v Lucerna Music Baru 25.11. můžete získat slevu na ubytování v hotelu Downtown. Podmínka rezervace je booking na 2 noci (celý víkend). Aktuální ceny pokojů jsou € 83 – 89, ale se vstupenkou na koncert je to:
Single room za cenu € 65 včetně snídaně
Double room za cenu € 70 na noc včetně snídaně
Akce platí při rezervaci do 24.10.

Pro získání hesla otevírající slevu a instrukcí ke způsobu provedení rezervace je potřeba napsat na e-mail: lucie.karafiatova@bujoart.cz

hotel Downtown****

O festivalu

Groove Brno každoročně představuje hudebním fanouškům funkové, soulové a jazzové světové i české špičky. Od roku 2007 navštívila zpravidla na podzim se konající koncertní sérii téměř dvacet držitelů ceny Grammy a nespočet nominantů na toto prestižní ocenění. Koncertní akce pořádané v sálech Sono Centrum či Metro Music Bar přivedly do druhého největšího města tisíce hudebních fanoušků z různých koutů státu včetně fanoušků zahraničních. 

Na uplynulých ročnících vystoupili držitelé cen Grammy a světové hvězdy jako například kytarista Victor Bailey, saxofonista Ernie Watts, jeden z nejlepších jazzových zpěváků současné doby na světě Kurt Elling, bubeník Brian Blade, Scott Colley, Fred Wesley, Antonio Sanchez nebo sólista Jamese Browna Maceo Parker. V minulém roce se na pódiu festivalu představili například Philip Lassiter, skupina Huntertones s Akie Bermissem, Spro Gyra či americká zpěvačka Judith Hill, kterou doprovodil brněnský B-Side Band.

Už známe první jména letošního 16. ročníku! Do sálu Metro Music Baru zavítají 15. dubna Dirty Loops a 18. května Fred Wesley & The New JB’s . Dva klubové koncerty doplňují 17. července Tower of Power a vyjímečný dvojkoncert Cory Wong + Judith Hill & B-Side Band, který se uskuteční 20. července v Sono Music Clubu.

Groove Explorer

Objevujte s námi! Groove Brno přiváží ikony funku a soulu, ale zároveň představuje nové trendy bandy, současné interpety, které možná neznáte a čerstvé novinky světové scény. A přesně to je poslání festivalu, dát publiku možnost objevovat nové věci. Objevujte s námi a staňte se Groove Explorerem. 
Po zakoupení vstupenek na 2 festivalové koncerty v Sono Music Club (16.7. Tower of Power, 20.7. Cory Wong + Judith Hill ft. B-Side Band, 6.10. Postmodern Jukebox, 10.11. Cory Henry + Kennedy Administration) se v předprodeji automaticky otevírá možnost získat vstupenky na 3 koncerty v Metro Music Baru zdarma jako bonus. Které to jsou konkrétně?: 
19.10. Mörk (HU)
3.11. Malted Milk (FR)
15.11. Artsiders (CZ)
Jakmile budete mít své vstupenky do Sona zakoupené, stačí napsat na: info@groovebrno.cz a zašleme vám unikátní kód, se kterým si pořídíte svá místa na koncertech v Metru zdarma.
Více o interpretech v programu.
Pozor! Kapacita je omezená – platí pro prvních 100 zájemců. 

Z minulých ročníků