Program

  • M Metro Music Bar Poštovská 6, Brno
  • S Sono Music Club Veveří 113, Brno
  • L Lucerna Music Bar Vodičkova 36, Praha

Nadcházející

Fun Lovin’ Criminals (USA)
S Sono Music Club

10/10/24
20:00
10/10/24
20:00
S Sono Music Club

Fun Lovin’ Criminals USA

Tavicí kotlík plný místních chutí: hip-hop, funk, blues a rock propojený zhulenými groovy.

„Tavicí kotlík plný místních chutí: hip-hop, funk, blues a rock propojený zhulenými groovy.“ Tak před lety charakterizoval hudbu Fun Lovin’ Criminals časopis Rolling Stone. Městu pod Špilberkem trojice Brian Leiser (baskytara, klávesy, trumpeta, harmonika, vokály), Frank Benbini (bicí, vokály) a Naim Cortazzi (kytara, vokály) slibuje dravou show, která za sebe hladce naskládá rapové bangery i písně o lásce.

Forq (USA)
M Metro Music Bar

11/10/24
20:00
11/10/24
20:00
M Metro Music Bar

Forq USA

Nekonečná virtuozita a hudební energie bez hranic. To vás čeká na koncertě formace Forq, která spojuje skvělé muzikanty se zkušeností z řady předních uskupení.

Klávesista Henry Hey, toho času již jediný zakládající člen Forq, hrál s Davidem Bowiem nebo Empire of The Sun. Zkušenými jmény se to v tomhle uskupení hemží i dále.

Electro Deluxe Big Band (FR/USA) feat. B-Side Band (CZ)
S Sono Music Club

23/10/24
20:00
23/10/24
20:00
S Sono Music Club

Electro Deluxe Big Band FR/USA feat. B-Side Band CZ

Elektrizující show, která vás rozhodně v klidu nenechá.

Francouzský fenomén, který v domovině vyprodává mnohatisícové haly, míří do Česka na dva exkluzivní koncerty. Sedmičlennou funk soulovou formaci a její vokalisty totiž na dvou koncertech – 23. října v Brně a o den později, 24. října, v Praze – posílí celá dechová sekce v tuzemsku dobře známého B-Side Bandu. Bude to naprosto jedinečná příležitost si Electro Deluxe vychutnat v rozšířené bigbandové sestavě tak, jak to mají možnost zažít pouze posluchači ve Francii.

Mezzoforte (IS)
M Metro Music Bar

8/11/24
20:00
8/11/24
20:00
M Metro Music Bar

Mezzoforte IS

Islandská formace Mezzoforte, patrně nejvýraznější jazz-funková formace, která kdy z této severské země vzešla.

Island je místem, kde snad každý z jeho necelých 400 tisíc obyvatel hraje v nějaké kapele. Na první dobrou se vybaví Björk, Sigur Rós, Gus Gus, pár metalových kapel i jazzmanů. A mezi přední z posledně jmenované skupiny bezpochyby patří Mezzoforte, patrně nejvýraznější jazz-funková formace, která kdy z této severské země vzešla. Na festivalu Groove Brno zahraje 8. listopadu v Metro Music Baru v Brně.

MonoNeon (USA)
M Metro Music Bar

7/12/24
20:00
7/12/24
20:00
M Metro Music Bar

MonoNeon USA

Amerického umělce jménem MonoNeon si nespletete. A rozhodně to není jenom kvůli jeho zářivě neonovému způsobu oblékání či dadaismem inspirované baskytaře vyzdobené rovněž neonovou lepicí páskou nebo ponožkou na její hlavě. Je to hlavně proklatě skvělý muzikant, kterého si ke spolupráci pozvala i taková veličina, jako slovutný Prince.

MonoNeon (vl. j. Dywane Thomas Jr.) se narodil v roce 1990 v Memphisu. Na basu začal hrát ve čtyřech letech, v jedenácti už hrál s legendární funky kapelou The Bar-Kays. Krátký čas strávil na Berklee College of Music, pak se ale vydal svou vlastní cestou. Jeho specifický styl se odvíjí od hraní na obrácenou baskytaru – coby pravoruký hráč hraje na nástroj určený pro leváky, struny si ale neotočil. V jeho hudbě se odráží vlivy indické muzikality, cíleně pracuje s prvkem náhody – to, co by pro jiné muzikanty bylo chybou, je pro MonoNeona jen vykročením dalším nečekaným směrem.

 

Proběhlé

Giacomo Turra Giacomo Turra & The Funky Minutes (IT)
M Metro Music Bar

15/2/24
20:00
15/2/24
20:00
M Metro Music Bar

Giacomo Turra Giacomo Turra & The Funky Minutes IT

Kytarová naděje z Itálie, kterou ke slávě vynesl Instagram, ale jasně dokazuje, že není jen hvězdičkou sociálních sítí, míří do Brna.

„Říci, že Giacomo Turra ví, co znamená “groove”, by bylo slabé slovo. On toto slovo spíše ztělesňuje. Ať už jde o hraní Stevieho Wondera, George Bensona, Prince, nebo jeho vlastní improvizované kousky, tenhle italský kytarista má svůj vlastní způsob, jak hrát muziku,” napsala v Guitar Magazine hudební publicistka Sophie McVinnie a v podstatě tak shrnula to, co se pravidelně honí hlavou těm více než 592 tisícům followerů na Instagramu pokaždé, když Turra vyšle do světa nové video.