Big Funk Brass (FR — dvojkoncert)
Big Funk Brass (FR — dvojkoncert)
4/12/24 Fléda Brno

(dvojkoncert s Boban & Marko Marković)
Big Funk Brass

Výbušná energie z Francie spojující funk s hiphopem do originální směsi, která nenechá nikoho z posluchačů v klidu.

Francouzská formace Big Funk Brass rozdává svou výbušnou energii už deset let – a letošní ročník festivalu Groove Brno nebude žádnou výjimkou. Syrový zvuk spojuje funk s hiphopem do originální směsi, která nenechá nikoho z posluchačů v klidu. Těšte se na strhující groovy i omamné improvizace.

Lídrem v současnosti osmihlavého uskupení je trumpetista Alexandre Herichon, který v prvním pocovidovém ročníku brněnského festivalu doslova nadchnul svými schopnostmi – takovými, až před ním ředitel festivalu a bandleader domovského B-Side bandu dokonce poklekl. A ve „své“ kapele, obklopen dalšími vynikajícími hráči je Alexandre pochopitelně ještě silnější.

Big Funk Brass mají za sebou tři alba i spolupráci s renomovanými žánrovými umělci, jako jsou Ben l’Oncle Soul, Gaël Faye nebo A State of Mind a do svých show dají vždy maximum. Je přitom jedno, zda hrají ve velkém koncertním sále nebo na ulici, v plném obsazení nebo akusticky. Pokaždé to je příval elektrizující energie.

Big Funk Brass přijedou v sestavě: Abel Jednak (saxofon), Alexandre Herichon (trumpeta), Tom Caudelle-Flugabone (trombón), Simon Girard (trombón), Lucas Dessaint (suzafon), Jonas Real (suzafon), Julien Paris (bicí), Simon Poste (bicí)