Boban & Marko Marković Orkestar (SRB — dvojkoncert)
Boban & Marko Marković Orkestar (SRB — dvojkoncert)
4/12/24 Fléda Brno

(dvojkoncert s Big Funk Brass)
Boban & Marko Marković
Orkestar

Nejlepší srbská dechová kapela všech dob s funky repertoárem.

Balkánská dechovka na festivalu, který se specializuje na funky muziku? Abyste se nedivili! Groovy, které Boban & Marko Marković Orkestar přivezou, vás spolehlivě uhranou svým jedinečným jihoevropským šmrncem. Početný ansámbl, který ne nadarmo nosí označení „nejlepší srbská dechová kapela všech dob,“ navíc do Brna přiveze svůj modernější a funkovější repertoár.

Sestava muzikantů, která má nyní ve svém středu kromě otce zakladatele Bobana Markoviće také jeho syna Marka, neméně schopného muzikanta, se v mezinárodním kontextu proslavila díky jedinečným filmům režiséra Emira Kusturici. Markovićův orchestr dodal Kusturicovým filmům Underground a Arizona Dream naprosto jedinečnou zvukovou krajinu, která se na jejich úspěchu, samozřejmě vedle Kusturicovy unikátní magickorealistické vize, nepochybně podepsala.

Unikátní melodika a smysl pro rytmus proudí Bobanu Markovićovi (narozen v roce 1964 v jihosrbské obci Vladičin Han) jako krev žilami, je pevně zakořeněný v jeho DNA. Formální hudební vzdělání bylo v jeho případně zbytečná ztráta času. Ne nadarmo je jediným trumpetistou, kterého prestižní britský muzikant SongLines zařadil do svého přehledu padesáti nejvýraznějších instrumentalistů hudební historie. Nenechte si ujít jeden z nejoriginálnějších koncertů letošního ročníku Groove Brno.