Cory Henry (USA)
Cory Henry (USA)
10/11/23 Sono Music Club Brno

doublegig with Kennedy Administration (USA/CZ)
Cory Henry USA

Cory Henry je brooklynský multiinstrumentalista, skladatel, zpěvák a držitel ocenění Grammy, který je světoznámý svou jedinečnou schopností propojovat různé hudební žánry jazz, funk, gospel a R&B.

Cory Henry je americký multiinstrumentalista, skladatel, producent, zpěvák a všestranný mistr hammondových varhan a kláves. Narodil se v roce 1987 v Brooklynu v New Yorku a svou hudební kariéru odstartoval už ve svých dvou letech, kdy začal hrát na varhany a přes gospelové soubory se postupně vypracoval na nejprestižnější hudební pódia. Spolupracoval s mnoha legendami hudebního průmyslu, jako jsou například Bruce Springsteen, Michael McDonald nebo P. Diddy. Jeho sólová alba se umístila na předních místech v prestižním žebříčku jazzových alb Billboardu.

V roce 2012 se Cory Henry stal členem legendární hudební skupiny Snarky Puppy a později vydal své první sólové album “First Steps”, které se umístilo v žebříčcích Billboard a v žebříčcích Top Jazz Albums a Top Heatseekers Albums. V roce 2018 vydal své druhé sólové album “Art of Love”, na kterém se objevily i jeho výjimečné pěvecké schopnosti. V roce 2021 Cory Henry spolupracoval s Kanye West a Dr. Dre na skladbě “Run to Glory” a později byl Herny uveden jako producent a autor skladby “24” z Westova desátého studiového alba Donda.

Cory Henry je v současnosti jedním z nejtalentovanějších a nejvíce respektovaných hudebníků na světě. Jeho schopnost propojovat různé hudební žánry, jako je jazz, funk, gospel a R&B a schopnost improvizace jej učinily ikonou moderní hudby.