Cory Wong (USA)
Cory Wong (USA)
20/7/23 Sono Music Club Brno

doublegig with Judith Hill (USA)
Cory Wong USA

Kytarový mág, několikanásobný nominant ceny Grammy, skladatel, producent a člen světového fenoménu Vulfpeck POPRVÉ v ČR!

20. července představí Cory Wong svou poslední desku Power Station!
Před ním vystoupí mezinárodní spojení losangelské zpěvačky a skladatelky Judith Hill s brněnským B-Side Bandem! Od svých začátků v televizních programech jako The Voice, přes jammování s rytmickou sekcí Prince, kde se seznámil s členy Vulfpeck, až po spolupráce se světovými umělci postupně získávalo jméno Coryho Wonga na síle. S Vulfpeck, jenž se stali jednou z prvních kapel na světě, které se podařilo vyprodat koncert na Madison Square Garden v New Yorku, vystupuje od roku 2016.

Loňské sólové album amerického kytaristy s názvem Power Station upoutá nejen nezastavitelnými rytmy a výraznou dynamikou, ale i hvězdnými hosty jakými jsou například šestnácti násobný držitel Grammy banjista Béla Fleck či laureát pěti zlatých gramofonů a dvanácti nominací na něj  baskytarista Victor Wooten! 

Wongova dráha hudebních kolaborací zahrnuje také zmíněné švédské Dirty Loops, s nimiž se producentsky a coby hráč na kytaru podílel na albu Turbo z roku 2021. Koncert Dirty Loops můžete navštívit 15. dubna v Metro Music Baru.